Fire Box Kft.

Munkavédelem, Tűzvédelem és Környezetvédelem

Firebox / Hírek / Veszély a magasból: tippek a zuhanásveszély elkerülésére
Veszély a magasból: tippek a zuhanásveszély elkerülésére

 

Ha feldobom, munkás, ha leesik, per.

Egy munkás számára a szeme a legfontosabb eszköz a veszélyek elkerülésére. Észre tudja venni a lehetséges problémákat és lépéseket tehet azok megoldására. Ennek ellenére évente munkások százai sebesülnek meg rájuk zuhanó tárgyaktól, melyeket mégsem észlelnek idejében. A Firebox Kft. szakemberei most hat olyan tippet gyűjtöttek össze, melyekkel a munkáltatók csökkenthetik az ilyen problémák felbukkanásának esélyét és megelőzhetik az ebből származó munkahelyi baleseteket.

1. Biztosítson megfelelő jelzéseket és figyelmeztető táblákat!

Ha munkásai olyan területen dolgoznak, ahol előfordulhatnak magasból eső tárgyak, épületdarabok vagy egyéb veszélyes anyagok, a munkavezető kötelessége mindezekre felhívni a figyelmet. Ez történjen meg szóban, de lehetőleg táblák és más piktogramok formájában is, melyek ugyanakkor a járókelőket is értesítik.
2. Gondoskodjon az emelők biztonságáról!

Ha munkásai feladatai közé tartozik építőanyagok, vagy egyéb rakományok feljuttatása felsőbb emeletekre, ügyeljen rá, hogy a teher megfelelően legyen rögzítve. Könnyebb csomag esetén elég azt nejlonfóliával körbetekerni, de tartsa észben, hogy nagy melegben a műanyag megnyúlhat. Nehezebb rakomány esetén munkásai használjanak megfelelő fémhevedereket és pántokat.

 

3. Emeljen körültekintően!

Ha rakományt emel, az egyik legfontosabb, hogy az soha ne lógjon senki feje fölé. A művelet megkezdése előtt mindekit értesítsenek, sőt, ha lehetséges, olyan órákban tegyék, amikor a  gyalogosok és járókelők jelenléte a legalacsonyabb. Ha raktározás során magas polcra tesz fel vagy szed le nehéz csomagot, dobozokat, előtte győződjön meg róla, hogy a polc, esetleg a szekrény biztosan áll és rögzítve van a padlóhoz.

 

4. Tartson rendet a területen!

A szilánkok, törmelékek és a széthagyott szerszámok és egyéb eszközök okoznak leggyakrabban balesetet. A lezuhanásuk megelőzéséhez adja ki munkásainak, hogy az anyagmaradékokat és a törmeléket mindig gyűjtsék össze a kijelölt tárolókban, hogy a munkaterület folyamatosan tiszta és akadálymentes legyen. A nem használt eszközöket és szerszámokat szintén tartsák rendben.

 

5. Gondolkodjon előre!

Az emelőfeladatok megkezdése előtt legyen minden eszköz a helyén, az emelnivaló rakományt készítsék össze és a munkások is a kijelölt helyükön tartózkodjanak. Ne félemeleteknél jusson eszükbe, mit kellett volna még rápakolni vagy milyen eszköz hiányzik a teljes felhúzáshoz. Mivel kapkodásban még nagyobb a munkabaleset veszélye, járjon inkább gondolatban mindig egy lépéssel előrébb.

 

6. Használjon védőfelszerelést!

Ha minden kötél szakad, még ott van az utolsó védelmi vonal. Ha munkásai ilyen területen dolgoznak, mindig viseljenek védősisakot és betétes csizmát. Győződjön meg róla a még munkálatok megkezdése előtt, hogy minden munkása visel védőfelszerelést, melyek megfelelő méretűek és állapotúak.

 

 

Mivel az építkezési területek többszörösen is veszélyes helynek számítanak, munkásai legyenek többszörösen körültekintőek! Ám ne csak önmaguk, hanem egymás és az arra járók biztonságára is ügyeljenek. Hogy minimálisra csökkentse a munkabalesetek lehetőségét, célszerű, ha a munkálatok megkezdése előtt munkavédelmi előadást is meghallgatnak az alkalmazottai. A Firebox Kft. magasan képzett szakemberei további tanácsokkal is elláthatják, és kérheti tőlük munkavédelmi előadások megtartását. Forduljon hozzánk bizalommal!

Országos lefedettség


Fire Box Kft.
2600 Vác, Avar utca 5.
+36 27/501-175
firebox@firebox.hu
©2016

Bisnode tanusitvany